Белорусская федерация ориентирования

Авторизация

Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?

Предстоящие соревнования

02.10.2021
Чемпионат ОСО "БФО" среди ветеранов (удлиненная дистанция)

02.10.2021
Чемпионат Беларуси (удлиненная дистанция)

02.10.2021
Первенство Беларуси (удлиненная дистанция) (юниоры, юниорки)

08.10.2021
Открытый Кубок Гомельской области по спортивному ориентированию «Золотая осень»

15.10.2021
Чемпионат Минской области «Слуцк-2021»

30.10.2021
Короли спринта

Онлайн-регистрация

02.10.2021
Чемпионат Беларуси (удлиненная дистанция)

02.10.2021
Чемпионат ОСО "БФО" среди ветеранов (удлиненная дистанция)

02.10.2021
Первенство Беларуси (удлиненная дистанция) (юниоры, юниорки)

30.10.2021
Короли спринта


Соревнования



Поиск по сайту


  • Https://agatvspb.ru

    https://agatvspb.ru ледоходы для обуви купить ледоходы для обуви купить в спб.

    agatvspb.ru

Прикреплённые файлы:

ІІ Чэмпіянат Рэспублікі Беларусь па спартыўным арыентаванні на роварах
Юнацкае першынства БФА
VI, VII і VIII этапы кубка БФА

25-27 ліпеня 2014 года
Бюлетэнь №2

Арганізатары

Беларуская федэрацыя арыентавання, клуб арыентавання «БДУ».
Галоўны суддзя – Мемелаў Аляксей, +375-29-666-67-64, takumasato@tut.by
Галоўны сакратар — Пестава Кацярына, +375-29-152-23-09

Удзельнікі

Да ўдзелу ў спаборніцтвах у асабістым і камандным заліках па групах МЖЕ і МЖА дапускаюцца ўсе жадаючыя спартсмены, у складзе каманд клубаў, вобласцей ці асабіста.

Да ўдзелу ў юнацкім першынстве (групы МЖ18) дапускаюцца спартсмены 1996 года нараджэння і маладзейшыя.

Праграма

25 ліпеня

15:30 – 17:00. Рэгістрацыя ўдзельнікаў на месцы старта.
17:00 – 18:30. Старт на спрынтэрскай дыстанцыі.

26 ліпеня

10:30 – 11:30. Рэгістрацыя ўдзельнікаў на месцы старта.
11:30 – 11:45. Цырымонія адкрыцця спаборніцтваў.
12:00 – 13:30. Старт на сярэдняй дыстанцыі.

27 ліпеня

11:00 – 11:10. Масавы старт на доўгай дыстанцыі.
14:00 – 15:00. Цырымонія ўзнагароджання і закрыцця спаборніцтваў.
Праграма спаборніцтваў можа быць удакладнена.

Вызначэнне вынікаў

Вынікі ў асабістым заліку вызначаюцца па кожнаму дню спаборніцтваў.

Агульнакамандны залік падлічваецца па шасці лепшых выніках па групах МЖЕ і МЖА у другі і трэці дні спаборніцтваў. У выпадку аднолькавай сумы перавагу атрымлівае каманда, у якой больш 1-х месцаў і г.д. Агульнакамандныя вынікі вызначаюцца па суме балаў, паводле табліцы:


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12


МЖЕ

100

97

94

91

89

87

85

83

81

80

79

78

...

МЖА

70

67

64

61

59

57

55

53

51

50

49

48

...

Узнагароджанне

Пераможцы і прызеры груп MЖЕ і МЖ18 узнагароджваюцца прызамі і ганаровымі граматамі. Пераможцы і прызеры груп MЖА узнагароджваюцца ганаровымі граматамі. Каманда-пераможца і каманды-прызёры атрымліваюць ганаровыя граматы.

Карты

25 ліпеня – аграгарадок Лясны
26, 27 ліпеня – Валяр'янава
Падрыхтоўка карт – вясна-лета 2014.

Пражыванне

Ёсць магчымасць пражывання ў палявых умовах у цэнтры спаборніцтваў на месцы старта другога і трэцяга дзён.

Заяўка

Заяўка на спаборніцтвы ажыццяўляецца праз спецыяльную форму для заяўкі - заяўка на ЧРБ.
Апошні тэрмін прымання заяўкі – 22 ліпеня.
Мэтавы ўзнос на арганізацыю спаборніцтваў:


3 дні

1 дзень

Арэнда SI-чыпа (1 дзень)

МЖЕ, МЖА

100000

50000

5000

МЖ18

50000

25000

5000

Ёсць магчымасць заяўкі па розных групах (Е і А) у розныя дні спаборніцтваў.

Карта месцаў спаборніцтва

https://mapsengine.google.com/map/u/0/edit?mid=zXvFIuIONre0.kxxSTJOZRDyU
Каардынаты месцаў старта:
Пятніца - 54.009494, 27.681951

Субота, нядзеля - 53.964028, 27.698374



Назад в раздел